Planlama Mühendisi (IK294)

ASAS / Akyazı
Publish Date: 11/2/2023
Number of Personnel: 1
Working Place: On Site
1990 yılında Gebze’de kurulan ASAŞ; Akyazı, Sakarya bölgesinde yer alan son teknoloji ile donatılmış 5 üretim tesisi ve 3000’den fazla çalışanı ve 90’dan fazla ülkeye yaptığı ihracatla Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşları arasında yer almaktadır. Kurulduğu 1990 yılından beri istikrarlı büyüme trendi ile Türkiye’de İSO 500’de ilk 100’de 53. sırada yer alan, aynı zamanda Avrupa’daki lider üreticilerden biri olan ASAŞ; yenilikçi ürünleri, teknolojisi, sektörün bakanlık onaylı ilk Ar-Ge Merkezi ve sunduğu hizmetlerle bulunduğu her sektöre çözüm üretmekte ve değer katmaktadır.

ASAŞ; Akyazı ve Karapürçek yerleşkesinde, 300.000 m²’si kapalı, toplam 923.000 m²’lik alana kurulu Alüminyum Profil, Kompozit Panel, Alüminyum Yassı Mamul, PVC Profil ve Panjur üretim tesislerinde müşterilerine hizmet vermektedir.

Sakarya / Akyazı Fabrikamızda Yatırım Projeleri organizasyonu bünyesinde görevlendirilmek üzere "Planlama Mühendisi" olarak çalışacak takım arkadaşı aramaktayız.

Adaylardan beklenen kriterler aşağıdaki gibidir: 

 • Üniversitelerin Makine, Mekatronik, Elektrik Elektronik, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun,
 • İleri derecede İngilizce bilgisine sahip, ikinci dil olarak Almanca tercih sebebi,
 • Proje ve yatırım uygulamalarında minimum 2 yıl deneyimli,
 • SAP, MS Project ve Microsoft Office programlarını ileri seviyede kullanabilen,
 • Tercihen Autocad, Solidworks programlarına hakim,
 • Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan,
 • İletişim becerileri yüksek, detay çalışmaya uygun, zaman yönetimi güçlü adayların başvurularını beklemekteyiz.

İş Tanımı

 • Yatırım Projeleri Direktörlüğü bünyesindeki müdürlüklere ait işlerin ve zaman planlarının birbirlerine entegrasyonu ve direktörlük proje planlamalarının yapılması, güncel tutulması, takip edilmesi ve yönetilmesini sağlamak.
 • Yurt dışına sipariş edilen makine ve ekipmanların makine üreticisi firmalardaki üretim ve teslim zaman planlarının şirket içerisindeki proje zaman planı ile uyumunu takip etmek, ithalat departmanı ile koordineli olarak çalışarak gerekli evrakları tercüme edip fabrikaya ulaşımını sağlamak.
 • Tedarikçi firmalardan gelen projeleri incelemek, onaya istinaden makine temeli, tesisat gibi alt yapı işlemlerini, ilgili birimlerle birlikte organize edip, gerçekleşmesi ve takibini sağlamak.
 • Makine ve tesisi kurulumu için ihtiyaç duyulan sarf malzeme, gerekli ve nitelikli iş gücü ile takım aparat mastar ölçü aleti gibi yardımcı ekipman listelerini ilgili birimlerle birlikte hazırlamak. 
 • SAP üzerinden gerekli sipariş taleplerinin açılmasını, fabrikaya ulaşımını organize etmek.
 • Yapılan sözleşmeler dahilinde kurulum için gelecek olan süpervizör /montaj ekibinin konaklama ve ulaşım gibi ihtiyaçlarını ilgili birimlere bildirerek koordine etmek.
 • İmzalanan sözleşmelerde ASAŞ tarafından gerçekleştirilmesi gereken işlerin organizasyonu ve koordinasyonu yapmak, şirket bünyesinde yaptırılacak işler için nitelikli iş gücü ve malzeme teminini sağlamak, gerektiğinde tedarik için satın alma faaliyetlerini başlatmasına destek olmak.

ASAŞ'ta çeşitliliği ve farklılıkları kucaklamaya dayalı bir kurum kültürü benimsiyoruz. Kurum olarak cinsiyet eşitliğini önemsiyor; işe alım uygulamalarımızda ırk, dil, renk, yaş, milliyet, cinsiyet, medeni durum ve inanç farkı gözetmiyoruz. İlgili pozisyona başvuran adaylarda kadın-erkek ayrımı gözetmeksizin değerlendirme yapıyor ve eşit olanaklar sağlıyoruz.


Share
Application deadline: 12/31/2023 17:00
HRPeak