Sürdürülebilirlik Uzman Yardımcısı (IK299)

ASAS / Akyazı / Sakarya
Publish Date: 11/13/2023
Number of Personnel: 1
Working Place: On Site
1990 yılında Gebze’de kurulan ASAŞ; Akyazı, Sakarya bölgesinde yer alan son teknoloji ile donatılmış 5 üretim tesisi ve 3000’den fazla çalışanı ve 90’dan fazla ülkeye yaptığı ihracatla Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşları arasında yer almaktadır. Kurulduğu 1990 yılından beri istikrarlı büyüme trendi ile Türkiye’de İSO 500’de ilk 100’de 53. sırada yer alan, aynı zamanda Avrupa’daki lider üreticilerden biri olan ASAŞ; yenilikçi ürünleri, teknolojisi, sektörün bakanlık onaylı ilk Ar-Ge Merkezi ve sunduğu hizmetlerle bulunduğu her sektöre çözüm üretmekte ve değer katmaktadır.

ASAŞ; Akyazı ve Karapürçek yerleşkesinde, 300.000 m²’si kapalı, toplam 923.000 m²’lik alana kurulu Alüminyum Profil, Kompozit Panel, Alüminyum Yassı Mamul, PVC Profil ve Panjur üretim tesislerinde müşterilerine hizmet vermektedir.

Sakarya / Akyazı Fabrikamızda, Strateji ve Sistem Geliştirme organizasyonu bünyesinde görevlendirilmek üzere “Sürdürülebilirlik Uzman Yardımcısı” olarak çalışacak takım arkadaşı aramaktayız.

Adaylardan beklenen kriterler aşağıdaki gibidir;
  • Üniversitelerin ilgili mühendislik fakültelerinden mezun, (Çevre, Enerji vb.)
  • Sürdürülebilirlik konusuna ilgili ve en az 1 yıl deneyim sahibi,
  • ESG, GRI, Karbon Ayak izi, Su Ayak İzi, LCA ve SKDM konularında bilgi sahibi,
  • İleri derecede İngilizce dil bilgisine sahip,
  • Sonuç odaklı, sistematik çalışan ve analitik düşünebilen adayların başvurularını beklemekteyiz.

İş Tanımı
  • Yerel, küresel ve sektörel boyutta çevre ve sürdürülebilirlik ile ilgili trendlerin, gelişmelerin ve uygulamaların takibinin yapılması, yorumlanması ve kurum içerisinde yaygınlaştırma çalışmalarının yürütülmesini sağlamak.
  • Kurumsal Sürdürülebilirlik Raporunun GRI ve diğer raporlama standartlarına uygun olarak hazırlanmasını sağlamak.
  • SKDM Raporlamasının sürecine ve üst yönetime sunulacak rapor ve sunumların hazırlanmasına destek olmak.
  • Müşteri ve finans kurumlarının sürdürülebilirlik talep ve beklentilerine destek olmak.
  • Sürdürülebilirlik komitesini düzenli olarak toplamak ve etkin bir şekilde yönetilmesini sağlamak.

ASAŞ’ta çeşitliliği ve farklılıkları kucaklamaya dayalı bir kurum kültürü benimsiyoruz. Kurum olarak cinsiyet eşitliğini önemsiyor; işe alım uygulamalarımızda ırk, dil, renk, yaş, milliyet, cinsiyet, medeni durum ve inanç farkı gözetmiyoruz. İlgili pozisyona başvuran adaylarda kadın – erkek ayrımı gözetmeksizin değerlendirme yapıyor ve eşit olanaklar sağlıyoruz. 

Share
HRPeak